Chmiuro - biuro w internecie

CRM w chmurze, a przepływ dokumentów

2016-12-28 | chmiuro artykuł blog

Dokumenty to niezbędna część prowadzenia działalności gospodarczej. Są to umowy, faktury, które pociągają za sobą zobowiązania nasze i te wobec nas. Nieefektywne zarządzanie obiegiem dokumentami, może prowadzić do chaosu, a nawet do utraty zysków.

Każda firma w strategii biznesowej zakłada potencjalny wzrost swoich dochodów. Wzrost dochodów podyktowany jest najczęściej wzrostem sprzedaży, ilości kontrahentów lub partnerów. Rozwój nieuchronnie związany jest ze zwiększeniem ilości dokumentów zawierających umowy, lub faktury, a zapewnienie dostępu do nich niezbędne jest kilku pracownikom. Jak zatem poradzić sobie ze wzrostem ilości papierologii i z zapewnieniem do nich dostępu kilku osobom?

Producenci oprogramowania dla biznesu prześcigają się we wprowadzaniu na rynek nowych rozwiązań ułatwiających zarządzenie problemem. Najlepszym i najtańszym narzędziem jakie jest dostępne to prosty CRM w chmurze. Tego typu program pozwala na przechowywanie dokumentów w jednym miejscu i udostępnieniu go szerszej grupie odbiorców. Dzięki trzymaniu dokumentów w crm-ie, możemy bez problemu przypisać go do konkretnego klienta którego on dotyczy. Dostęp mają wszystkie osoby którym praca z plikiem będzie w danym momencie niezbędna. A przede wszystkim masz wszystko w jednym miejscu!

Przy trzymaniu dokumentów w chmurze, warto mimo wszystko pamiętać o zasadzie opisywania dokumentów. Ułatwi nam to ich wyszukiwanie. Prosty crm, pozawala na otagowanie umieszczanego w nim pliku. Warto by tagi były krótkie i zawierały w sobie istotę treści.

Posiadanie crm w chmurze to przede wszystkim wygoda użytkowania, oraz zapewnienie że nasze dane są bezpieczne. Dzisiejsze dyski w chmurze są bezpieczne, a technologia związana z bezpieczeństwem wciąż się rozwija.  Możemy być pewni że trzymając dokumenty w chmurze nigdzie nam się one nie zawieruszą, a w momencie gdy ktoś z nich skorzysta, będą one wciąż w tym samym miejscu.