Mobilna aplikacja CRM – alternatywa dla pracy w biurze?

2016-10-20 | chmiuro crm praca zdalna aplikacja mobilna mobilność praca w domu

Praca zdalna i cały dzień na Skype – to już powoli przeszłość. Coraz częściej firmy do kontaktu ze swoimi pracownikami wykorzystują systemy CRM w chmurze, które ułatwiają pracę i są dostępne z każdego urządzenia za pomocą mobilnej aplikacji.

     Ewolucja CRMów

Jeszcze kilka lat temu określenie CRM nikomu nic nie mówiło, a pojęcie pracy zdalnej zarezerwowane było tylko dla prezesa firmy. Następnie Customer Relationship Management zaczęto kojarzyć z systemem, który miał za zadanie ułatwić pracę z klientem. Ale czy tak było? Pierwsze duże CRM-y wymagały skomplikowanej konfiguracji, zaś wdrożenie ich zajmowało długie godziny a nawet dni. Początkowo uważano że CRM-y zarezerwowane są tylko dla dużych firm, co wraz z ewolucją technologiczną i rozwojem marketingu okazało się kłamstwem. Systemy  te stały się proste i dostępne dla każdego – co ważne, przyczyniły się do zwiększenia obszaru pracy zdalnej. Możliwość obsługi ich za pomocą aplikacji mobilnej na tabletach i smartfonach pozwala pracować w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Nie musimy też posiadać przy sobie komputera, ważne by mieć urządzenie z dostępem do Internetu.

     CRM w chmurze, a praca zdalna

Mobilny CRM online dostępny za pomocą aplikacji to idealne rozwiązanie dla każdego, kto nie lubi siedzieć w biurze, a woli pracować zdalnie. Taka praca również wymaga dotrzymywania terminów czy kontaktu z klientami, ale jednocześnie daje możliwość pracy w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Posiadanie mobilnego CRMa na smartfonie lub tablecie w takim przypadku to najlepsze z możliwych rozwiązań. Można pracować w dowolnym miejscu, posiadając jedynie smartfon. Bardzo często zdarza się że zapominamy o ważnych terminach, ponieważ zalewa nas fala zleceń pochodzących z różnych stron. Dzięki systemowi CRM w chmurze dostępnym za pomocą aplikacji, taka sytuacja już nigdy Cię nie spotka. Na czas wywiążesz się ze swoich zobowiązań i niczego nie pominiesz. W każdej chwili będziesz mógł zajrzeć do systemu i zobaczyć, co jeszcze masz do zrobienia lub odhaczyć zadanie już wykonane. Jedynym warunkiem, by mieć ciągłą kontrolę nad wykonywanymi zadaniami, to posiadanie smartphone lub tableta z dostępem do Internetu.

     Czy mobilny CRM online to tylko zadania?

Nowoczesne systemy CRM w chmurze to nie tylko możliwość kontroli swoich zadań, to także systemy baz danych, a także miejsce przechowywania dokumentów. Idąc na spotkanie nie musisz już dźwigać ze sobą komputera czy tabletu z odpowiednim oprogramowaniem. Wystarczy że podłączysz się do sieci Wi-Fi dostępnej w miejscu spotkania i już masz dostęp do wszystkich informacji i danych, jakie są w danej chwili Ci potrzebne. Mobilna aplikacja pozwala Ci cieszyć się komfortem i świadomością, że nigdy niczego nie zapomnisz, a niezbędne dokumenty masz przy sobie w swoim smartphone.

Współczesny rozwój technologii służy ułatwieniu naszego codziennego życia i podniesieniu naszej efektywności. Za pomocą aplikacji mobilnych, zwolnieni jesteśmy z 8 godzinnego obowiązku obecności w biurze. Posiadamy kontrolę nad sytuacją w każdej chwili i w każdym miejscu, zaś komputer… Nie potrzebujesz go! Wystarczy, że korzystasz z CRM online w chmurze i masz do niego dostęp z aplikacji w swoim telefonie.