Biorąc pod uwagę zmieniający się rynek pracy i niepewność związaną z trwającą pandemią, znalezienie pracy zdalnej z długoterminowymi perspektywami rozwoju nigdy nie było ważniejsze.

W rzeczywistości, ostatnie badanie wykazało, że 58% respondentów stwierdziło, że chce mieć w pełni zdalną pracę po pandemii, mimo że 42% stwierdziło, że ich pracodawcy będą wymagać od nich powrotu do fizycznego biura. Czytaj więcej na ten temat na: https://pracaonline.net

Aby pomóc osobom poszukującym pracy znaleźć pracę zdalną w szybko rozwijających się obszarach kariery, porównał najnowsze dane Bureau of Labor Statistics na temat najszybciej rozwijających się zawodów z ofertami pracy w naszej bazie danych.

Następujące zawody, uporządkowane od największego do najmniejszego wzrostu, oferują opcje pracy zdalnej, takie jak 100% praca zdalna i hybrydowa, oraz mają najwyższy przewidywany wzrost zatrudnienia w latach 2020-2030. Przewiduje się, że każdy zawód wzrośnie o co najmniej 31%.

Informacje na temat mediany wynagrodzeń w 2020 roku są również zawarte, a każda nazwa stanowiska zawiera linki do aktywnych ofert pracy, na które osoby poszukujące pracy mogą aplikować już teraz. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej: Adresowanie kopert

7 zdalnych miejsc pracy, na które warto zwrócić uwagę w 2022 roku

1. Pielęgniarka praktykująca

BLS grupuje pielęgniarki anestezjologiczne, pielęgniarki położne i pielęgniarki praktykujące w tej samej kategorii, zwanej Advanced Practice Registered Nurses (APRNs). Koordynują one opiekę nad pacjentami w różnych placówkach służby zdrowia, w tym w szpitalach, prywatnych praktykach i klinikach. Niektóre pielęgniarki mogą świadczyć podstawową i specjalistyczną opiekę zdrowotną.

 • Przewidywany wzrost: 52,2%.
 • Mediana wynagrodzenia: $111,680

2. Trener ćwiczeń i instruktor grupowego fitnessu

Trenerzy fitness i instruktorzy pracują z indywidualnymi klientami lub przygotowują lub choreografię własnych zajęć grupowych. Mogą wykonywać różne zadania oprócz swoich obowiązków fitness, takie jak zarządzanie recepcją, zapisywanie nowych członków lub promowanie swoich obiektów i instrukcji za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

 • Przewidywany wzrost: 39.3%
 • Mediana wynagrodzenia: 40,510 dolarów

3. Statystyk

Matematycy i statystycy są również zgrupowane razem przez BLS. Ci profesjonaliści analizują dane i używają technik matematycznych i statystycznych do rozwiązywania problemów. Statystycy pracują dla rządu federalnego, w prywatnej nauce i dla firm zajmujących się badaniami inżynieryjnymi.

 • Przewidywany wzrost: 35.4%

 • Mediana wynagrodzeń: $92,270

4. Analityk bezpieczeństwa informacji

analityk

Większość analityków bezpieczeństwa informacji pracuje dla firm komputerowych, firm konsultingowych i innych firm finansowych pomagających firmom planować i realizować protokoły bezpieczeństwa w celu ochrony ich sieci komputerowych, systemów i informacji cyfrowych.

 • Przewidywany wzrost: 33.3%
 • Mediana wynagrodzenia: $103,590

5. Montażysta filmowy i wideo

Montażyści filmowi i wideo wybierają i montują razem materiał filmowy przedmiotów (takich jak aktorzy lub rozmówcy) i ustawień w jasną i spójną historię wizualną.

 • Prognozowany wzrost: 33.2%
 • Mediana wynagrodzeń: 67 250 USD

6. Kierownik ds. usług medycznych i zdrowotnych

Menedżerowie usług medycznych i zdrowotnych, zwani także menedżerami opieki zdrowotnej lub administratorami opieki zdrowotnej, planują, kierują i koordynują usługi medyczne i zdrowotne. Często mogą zarządzać całym obiektem, określonym obszarem klinicznym lub działem, lub praktyką medyczną dla grupy lekarzy.

 • Przewidywany wzrost: 32.5%
 • Mediana wynagrodzeń: 104 280 USD

7. Data Scientist

Naukowcy danych łączą informatykę, statystykę, analitykę i matematykę, aby pomóc firmom w podejmowaniu obiektywnych decyzji. Poprzez zbieranie i analizowanie danych pomagają organizacjom zrozumieć ich cele i wykorzystują dane do określenia najlepszej drogi do osiągnięcia tych celów.

 • Przewidywany wzrost: 31.4%
 • Mediana wynagrodzeń: 98 230 USD

Więcej znajdziesz na: https://pracaonline.net