Bateria iPhone'a jest częścią eksploatacyjną, która z czasem się zużywa. Wydajność telefonu drastycznie spada. Reaguje wolniej i działa mniej wydajnie. Bateria będzie wymagała częstszego ładowania, a iPhone może się nie włączać. Nie martw się! Baterię można wymienić i jest to bardzo proste. Pokażemy Ci, jakie masz możliwości i jak wymienić zużytą część.

Jak długo wytrzymuje bateria iPhone'a?

Długość pracy baterii zależy od modelu telefonu i intensywności użytkowania. Bateria iPhone'a powinna wytrzymać 12 godzin bez konieczności doładowywania. Procesor jest bardzo obciążony podczas uruchamiania aplikacji lub przeglądania Internetu.

W telefonach Apple stosowane są obecnie baterie litowo-jonowe. Są one najbardziej zaawansowaną technologicznie opcją. Są lekkie, wydajne i szybko się ładują. Można je stosować w prawie wszystkich produkowanych obecnie smartfonach. Żywotność baterii litowo-jonowych jest dość długa, ponieważ telefon może pracować na pełnych obrotach.

iPhone - bateria szybko się rozładowuje

Bateria jest elementem zużywalnym, co oznacza, że z czasem traci moc. Oryginalna bateria iPhone'a może wytrzymać około 2 lat. Szacuje się jednak, że wystarczy 700 cykli ładowania, aby bateria uległa zużyciu. Po tym czasie telefony Apple będą działać wolniej i krócej. Bateria może się szybko rozładowywać, więc może być konieczne podłączanie iPhone'a do źródła zasilania wiele razy w ciągu dnia.

Wyłączając powiadomienia, aplikacje działające w tle i aplikacje lokalizacyjne, możesz skrócić czas pracy baterii. Użytkownicy telefonów Apple nie chcą tracić pełnej funkcjonalności swojego smartfona. Rozwiązaniem jest wymiana baterii iPhone'a. Zajmują się tym autoryzowane punkty sprzedaży i serwisy, ale może to zrobić także osoba prywatna, korzystając ze sprawdzonych zestawów naprawczych.

Jak sprawdzić pojemność baterii iPhone'a?

Pojemność baterii można teraz sprawdzić dzięki aktualizacji iOS 11.3. Użytkownik iPhone'a może zobaczyć informacje o pojemności baterii, a także o jej zużyciu energii. Pojemność baterii zmniejsza się wraz z wiekiem. Maksymalna aktywność telefonu wynosi 80%. Wszystko poniżej tego limitu może wpływać na szybkość działania iPhone'a. Po tym okresie spada wydajność telefonu. Telefon reaguje wolniej, szybciej się nagrzewa, a jego bateria magazynuje mniej energii.

iphone 7

Kiedy bateria iPhone'a wymaga wymiany?

Istnieją pewne oznaki, że bateria iPhone'a wymaga wymiany. Wadliwa bateria może wpływać na wydajność, szybkość i ogólne zadowolenie z telefonu. Może też powodować uszkodzenia innych komponentów. Tych oznak należy szukać, aby dowiedzieć się, że bateria wymaga wymiany:

  • Bateria iPhone'a szybko się rozładowuje.
  • iPhone nie chce się wyłączyć.
  • Telefon dość mocno się nagrzewa podczas ładowania i używania.
  • Gdy jest narażony na zmiany temperatury (np. na mrozie).
  • Bateria iPhone'a rozszerza się i wypycha ekran lub klapkę.
  • Aktywność iPhone'a w systemie iOS spadła poniżej 80%.

Wymiana baterii iPhone'a

Jeśli Twój telefon wyświetla którykolwiek z powyższych objawów, powinieneś poważnie rozważyć nabycie nowej baterii. Wymiana baterii iPhone 7 czy iPhone 6s jest na pozór łatwa i nieinwazyjna ale nie musisz tego robić samodzielnie. Istnieją specjalne serwisy, które pomogą ci w tym celu, dowiedz się więcej wchodząc na https://ibroken.pl/wymiana-baterii-iphone-7/.

Wielu właścicieli telefonów Apple zastanawia się, czy można kupić oryginalne baterie do iPhone'a. Nie da się. Firma, która nadgryzła jabłko nie sprzedaje klientom części zamiennych. Oryginalne podzespoły są dostępne tylko dla Autoryzowanych Sprzedawców Apple (ASP). Na rynku dostępne są doskonałe zamienniki OEM.

Części OEM to części do iPhone'a, które są produkowane w tych samych fabrykach i przez różnych producentów, co oryginalne komponenty. Nie są one jednak zatwierdzone przez Apple. Jest ona przyznawana tylko częściom, które przeszły surowy proces kontroli jakości Apple. Tak więc części OEM są identyczne z oryginałami (a czasem nawet lepsze od nich), ale nie przeszły kontroli jakości przeprowadzanej przez Apple.