YouTube to świetne miejsce do słuchania muzyki, ale wymaga stałego połączenia z internetem i dużej przepustowości łącza. Czy konwersja filmów z YouTube na mp3 jest legalna?

Tak, filmy z YouTube można konwertować do formatu mp3. Nie jest możliwa konwersja filmów z YouTube na mp3 poprzez stronę Google, ale istnieją skrypty, które można wykorzystać online. Jest to również możliwe za pomocą programów, które pozwalają na edycję lub pobieranie filmów z Internetu.

YouTube do mp3 - co z prawami autorskimi?

Jest to legalne w świetle polskiego prawa autorskiego. Tego typu zachowanie jest dozwolone na użytek prywatny. Konwersji muzyki z YT mp3 nie należy mylić ze zgrywaniem muzyki z zakupionych wcześniej płyt CD. Istnieją wprawdzie osoby i organizacje (np. amerykańska RIAA), które twierdzą, że takie zachowanie jest nielegalne w świetle prawa autorskiego, ale jest ich bardzo mało.

Jeśli nie zdecydujemy się na udostępnienie plików muzycznych w Internecie, nie naruszymy praw autorskich ich twórców. Może to nastąpić poprzez opublikowanie ich w serwisie internetowym, bezmyślne rozpowszechnianie w sieciach P2P lub wykorzystanie we własnej pracy.

Sytuacja ta dopuszcza pewne wyjątki (np. bardzo niewiele jest utworów, które nie zostały udostępnione przez ich autorów, jak np. przedpremierowe przecieki płyt.

Więcej ciekawostek technologicznych znajdziesz na https://spokeo.pl/tech

YouTube

YouTube na mp3 - Co z samym YouTube?

YouTube w ostatnich dniach jest tematem wielu informacji w internecie. YouTube nie jest zadowolony z tego, że internauci zapisują filmy z YouTube na dysku i konwertują je do mp3. Dzięki temu zmniejsza się ilość reklam wyświetlanych na YouTube. Dodatkowo zewnętrzne oprogramowanie, które pozwala użytkownikom na pobieranie plików z internetu może dodatkowo obciążać serwery.

Serwis odpowiedział argumentami, które nie przypadły mi do gustu, "przecież... wszyscy tak robią". Stwierdził jednak wyraźnie, że serwis w żadnym momencie nie korzysta z silnika Google i wszelkie zarzuty o pobieranie plików za jego pośrednictwem powinny być kierowane do użytkowników (przynajmniej na podstawie regulaminu, a nie np.

Wygląda na to, że użytkownik YouTube, który konwertuje filmy z YouTube na mp3, nie narusza praw autorskich twórców filmów, ale jednocześnie narusza regulamin Google.

Dowiedz się więcej na https://spokeo.pl/