Kiedy wydajesz setki dolarów, aby wziąć udział w wydarzeniu networkingowym - lub tysiące dolarów, aby się na nim zaprezentować - informacje zawarte na zebranych wizytówkach są często największą namacalną pamiątką. Czy są one odpowiednio rejestrowane?

Dawno już minęły czasy, kiedy każda wizytówka była traktowana jak przedmiot kolekcjonerski. Jako nowoczesny sprzedawca, wszystko, co chcesz zrobić, to jak najszybciej wprowadzić e-mail i numer telefonu nowego kontaktu do CRM, abyś mógł wyrzucić jego wizytówkę do najbliższego kosza na śmieci. Na szczęście mamy teraz skanery wizytówek, które oszczędzają nam całego tego pisania.

Dla profesjonalistów zajmujących się sprzedażą, aplikacje do skanowania wizytówek, które automatycznie przenoszą dane kontaktowe do CRM są znacznie bardziej przydatne niż urządzenia sprzętowe, które tylko generują i przechowują obrazy.

Skanery sprzętowe pozwolą Ci uzyskać obraz o znacznie lepszej jakości, ale ostatecznie nie potrzebujesz wiernej reprodukcji wizytówki - potrzebujesz nazwiska, adresu e-mail i numeru telefonu z tej wizytówki, przechowywanych w łatwej do przeszukiwania bazie danych, w której możesz podjąć działania. I oczywiście, darmowe skanery wizytówek są lepsze od tych, które pobierają miesięczny abonament lub opłatę za użytkowanie.

Mimo to, różne potrzeby wymagają różnych narzędzi. Przeanalizowaliśmy niezliczone rozwiązania w zakresie skanowania wizytówek i wybraliśmy 14 wartych rozważenia.

Więcej na temat urządzeń elektronicznych, RTV, AGD dowiesz się na https://www.hitmp3.pl/

Skanery wizytówek CRM

Systemy CRM ze skanerami wizytówek to świetny sposób na przechwytywanie informacji kontaktowych z konferencji lub spotkań w podróży. Jeśli obsługa wizytówek zabiera czas z Twojego dnia, nadszedł czas, aby pozwolić technice rozwiązać ten problem. Wiele systemów CRM ma wbudowane funkcje skanowania wizytówek, choć każdy CRM ma na to swój własny sposób.

Nutshell

Godne uwagi funkcje:

 • Zaprojektowany, aby być używany w podróży, podczas rozmów, itp.
 • Tworzy kontakt w aplikacji na podstawie informacji zawartych na wizytówce
 • Automatyczne mapowanie pól, bez dodatkowych czynności
 • Zajmuje dosłownie kilka sekund

Podsumowanie: Skaner wizytówek Nutshell CRM jest lekki i wbudowany w aplikację mobilną Nutshell. Technologia skanowania jest uniwersalna i nie wymaga płaskiej powierzchni ani jasnego oświetlenia, aby dokładnie odczytać wizytówki. Dzięki przemyślanemu projektowi, aplikacja oferuje opcję skanowania tylko jednej strony, ponieważ grzbiety wizytówek są czasami pozbawione informacji kontaktowych - bardzo przydatne w podróży.

Zoho Scanner

Godne uwagi funkcje:

 • Umożliwia użytkownikom zapisanie kontaktu jako kontakt w telefonie lub jako lead/kontakt w Zoho CRM
 • Umożliwia użytkownikom eksportowanie informacji do innych aplikacji w pakiecie Zoho
 • Skanuje wizytówki w różnych językach

Podsumowanie: Wizytówka Zoho jest oddzielną aplikacją o nazwie Zoho Scanner, co oznacza, że funkcja skanowania nie jest wbudowana w główną aplikację. Sam skaner wizytówek jest bardzo wszechstronny, i daje możliwość zapisania informacji z zeskanowanej wizytówki jako kontakt w Zoho lub bezpośrednio na telefonie użytkownika. Zoho Scanner umożliwia również eksportowanie informacji z wizytówek do innych aplikacji w pakiecie Zoho, a nawet skanowanie wizytówek w innych językach.

wizytówka

Hubspot

 • Wbudowany w Hubspot
 • Umożliwia wybór konkretnych pól, które mają być importowane
 • Zapisuje zeskanowane wizytówki w kontaktach.

Podsumowanie: Skaner wizytówek Hubspot jest wbudowany w samą aplikację HubSpot. Reklamują oni przydatną możliwość wyboru pól, które chcesz zaimportować, mapując pola z karty, aby dopasować je do danych w CRM. Chociaż użyteczne, ten ręczny proces zajmuje znaczną ilość czasu dla sprzedawcy w podróży.

Uważaj na: Żmudne mapowanie pól w aplikacji mobilnej podczas próby dotarcia gdzieś.

Insightly

Podsumowanie: Skaner wizytówek Insightly ogranicza użytkownikom liczbę skanów w miesiącu do 15, 25 lub 50, w zależności od planu użytkownika. Ogromna czerwona flaga. ($ 99 / miesiąc plan pozwala tylko na 50 skanów miesięcznie.) Jest to absurdalna metoda rozliczeń: Istnieją odcinki miesięcy, gdzie handlowcy zbierają żadnych wizytówek, co w ogóle, a inne miesiące pełne konferencji, gdzie setki kart są zbierane, więc miesięczny limit jest turnoff dla potencjalnych użytkowników.

Nimble

 • Dodaje osobę jako kontakt w Twoim CRM
 • Nie wykrywa automatycznie pól, więc użytkownicy muszą wybrać każdy numer telefonu i adres e-mail z kategorii "inne".

Podsumowanie: Wbudowane oprogramowanie do skanowania wizytówek firmy Nimble to wszechstronny skaner, który dodaje informacje o kontakcie do systemu CRM, ale ma pewien (duży) haczyk: Pola nie są automatycznie mapowane w celu dopasowania pól w CRM. Użytkownicy tej aplikacji będą musieli ręcznie określić, które pola należą do jakich odpowiednich kategorii. Ta dodatkowa praca zdecydowanie nie jest idealna dla konferencji i wydarzeń.

Infusionsoft by Keap

 • Dodaj wizytówki jako kontakty do Infusionsoft automatycznie
 • Limit wysyłania 250/użytkownika
 • Czas oczekiwania od 15 minut do dwóch godzin

Podsumowanie: Infusionsoft by Keap ma ładną aplikację skanera, która automatycznie zapisuje informacje o wizytówce jako kontakt. Pozwalają one tylko na 250 kontaktów, które mają być przesyłane co 30 dni na użytkownika. To czuje się jak dość bezpieczny numer dla każdego sprzedawcy, który nie jest tam całkowicie kruszenia obwodu konferencji. Ostrzegają również, że istnieje 15 minut do dwóch godzin czasu oczekiwania na informacje kontaktowe, aby być parsowane i załadowane prawidłowo, więc jeśli naprawdę trzeba śledzić z kimś, to najlepiej wpisać je w starym stylu.

Aplikacje do skanowania wizytówek innych firm

Są to dobre rozwiązania dla osób, które mają hobby, a nie firmę. Funkcja zapisywania informacji kontaktowych jako kontaktów w telefonie jest niepraktyczna z biznesowego punktu widzenia, ale dokładnie to, czego szukasz, jeśli twój osobisty telefon i komputer są twoim punktem kompleksowej obsługi, aby zrealizować wszystkie swoje potrzeby biznesowe, lub jeśli prowadzisz mały sklep z ipadem jako głównym komputerem.

Klawiatura Zero

 • Skanowanie wizytówek bezpośrednio do Salesforce jako leadów lub kontaktów
 • Mapuj wyodrębnione dane do standardowych lub niestandardowych pól
 • Skanowanie wizytówek w trybie offline i synchronizacja w późniejszym czasie
 • Silne wsparcie klienta

Podsumowanie: Zero Keyboard to zaawansowany skaner wizytówek przeznaczony dla Salesforce, który umożliwia użytkownikom skanowanie wizytówek (i identyfikatorów) z dowolnego urządzenia mobilnego bezpośrednio do Salesforce. Aplikacja jest elastyczna i nawet ustawia w kolejce przesyłanie danych, jeśli karty są skanowane bez połączenia z Internetem, co użytkownicy uważają za niezwykle przydatne podczas konferencji. Zero Keyboard, z siedzibą w Finlandii, obsługuje 20 języków w aplikacji.

Scanbizcards

 • Posiada darmowy plan, który pozwala użytkownikom dodać ograniczoną ilość kontaktów do ich książek adresowych, po jednym na raz
 • Eksport wsadowy jest dostępny w płatnym planie, który kosztuje 100$/rok
 • Integruje się z SugarCRM i Salesforce, a w przyszłości będzie integrować się z HubSpot, eloqua i Marketo

Podsumowanie: Scanbizcards ma aplikację, która pozwala użytkownikom dodać ograniczoną ilość kontaktów do swoich książek adresowych jako kontakty. Ich darmowy plan pozwala użytkownikom na eksport tych kontaktów do CRM jeden na raz, z twardym limitem na trzy skany w tygodniu. Użytkownicy mogą wykonywać eksport wsadowy, decydując się na płatny plan, który kosztuje 100$/rok. Scanbizcards integruje się z SugarCRM i Salesforce, a w przyszłości planuje integrację z HubSpot, Eloqua i Marketo.

Uważaj na: Darmowa wersja jest najeżona reklamami i pozwala tylko na trzy skanowania kart w tygodniu.

CamCard

 • Narzędzia do zarządzania sprzedażą poprzez interfejs użytkownika CamCard
 • Zintegruj swoje dane klientów z innymi aplikacjami CRM, których możesz używać: Salesforce, SugarCRM, Google Contacts, Outlook Contacts, Excel
 • Standardowa edycja kosztuje $5/user/mo, i pozwala na eksport do Excela

Podsumowanie: CamCard to solidne rozwiązanie do skanowania wizytówek, i posiada własny, zastrzeżony interfejs użytkownika semi-CRM. CamCard pozwala na wielu użytkowników, aby uzyskać dostęp do tych samych danych na podstawie uprawnień, co oznacza, że można skanować wizytówki i delegować różne zestawy kontaktów do różnych użytkowników. CamCard pozwala również użytkownikom na eksport danych kontaktowych do Excela, które następnie mogą być załadowane do dowolnego CRM. Standardowa edycja kosztuje 5$/miesiąc za użytkownika, co jest świetną ceną w porównaniu z innymi opcjami i pozwala użytkownikom na nieograniczoną liczbę skanów.

Uważaj na: Klienci mówią, że skaner czasami źle odczytuje dziwaczne czcionki.

Wybór skanera wizytówek, który jest odpowiedni dla Ciebie

Żadne dwa skanery nie oferują dokładnie takich samych funkcji i właściwości. Najwyżej oceniane i najbardziej przydatne skanery mają jednak kilka cech wspólnych:

 • Lekki i łatwy w użyciu
 • Eksportuje dane do Twojego CRM, nie zapisuje karty jako obrazu
 • Dokładne skanowanie informacji

Pod względem praktyczności, skanery CRM znajdują się na szczycie listy dla większości potrzeb biznesowych, ponieważ nie trzeba zarządzać integracjami i żmudnym eksportem. Jeszcze bardziej przydatne są skanery CRM wbudowane bezpośrednio w aplikację CRM, co oznacza, że użytkownicy nie będą musieli przełączać się między aplikacją skanera a aplikacją CRM, gdy są w ruchu.