Czy CRM w chmurze jest bezpieczny?

2016-07-04 | chmiuro darmowy crm zarządzanie klientami bezpieczeństwo

CRM, czyli zarządzanie relacjami z klientem to system pozwalający w łatwy sposób zarządzać bazą klientów, kontaktami oraz zaplanowanymi zadaniami. Ma na celu ułatwić działanie mikro, małych, jak i dużych przedsiębiorstw. Jest po prostu bazą danych i informacji o przedsiębiorstwie. Czy zatem taki system będący w „chmurze” jest dostatecznie bezpieczny? Czy firma będącą częścią „wirtualnego świata” może bez obaw świadczyć swoje usługi i nie bać się o wyciek danych? Tak!

Jedyne co potrzeba do działania tzw. Software as a Service to komputer podłączony do Internetu oraz przeglądarka. Nie potrzebna zatem jest jakaś wyspecjalizowana infrastruktura sprzętowa (jak chociażby serwery), a jedynie wykupienie abonamentu, który pozwoli na skuteczne działanie firmy w „chmurze”. To w rękach udostępniającego usługę leży zapewnienie bezpieczeństwa danych.  Zarówno dostawca systemu jak i dostawcy tzw. hostingu (czyli instalacji systemu na serwerach oraz udostępnienie go w sieci) wprowadzają zabezpieczenia przed niepowołanym dostępem do systemu, utratą danych i awarią sprzętu.

Jednak wielu przedsiębiorców, szczególnie właścicieli mikro i małych przedsiębiorstw ma obawę przed korzystaniem z oprogramowania crm w chumrze z uwagi na to, iż pojęcie „chmura” to coś nierealnego, nienamacalnego, coś, czym sami osobiście nie zarządzają. Nie ma się jednak czego obawiać. Systemy takie tworzone są przez profesjonalistów. Chmiuro jest bezpieczne, ponieważ dokładamy wszelkich starań aby Twoje dane nie wpadły w niepowołane ręce, wykorzystujemy najnowsze technologie, szyfrujemy dane oraz posiadamy specjalne certyfikaty, które gwarantują bezpieczeństwo Państwa firmy. Codziennie analizujemy ewentualne zagrożenia i sprawdzamy, czy serwis Chmiuro, którego używają nasi klienci jest dostatecznie bezpieczny. Posiadamy najlepsze zabezpieczenia regulowane międzynarodowymi standardami i przepisami, co gwarantuje brak obaw o swój biznes.

    Korzystanie z oprogramowania CRM w chmurze nie powoduje ani utraty danych ani ryzyka działania niepożądanych przez nas osób. Warto zatem, wziąć pod uwagę  system działającym w „chmurze” ze względu na możliwość jednoczesnej pracy z dowolnego miejsca jednocześnie bez obawy o jakiekolwiek błędy czy utratę ważnych danych.